30 lip 2024

Zawodniczki MUKS Sari Żory zostały brązowymi medalistkami
Mistrzostw Polski Młodziczek!
🤙

W turnieju Finałowym Orlen Mistrzostw Polski Młodziczek, który odbył się w dniach 13-14.07.2024 na terenie Olender Beach Volley Club w Wielkiej Nieszawce, wystartowały 2 zespoły naszego klubu! Miasto Żory jako jedyne w Turnieju było reprezentowane przez dwie pary. Nasze zawodniczki: Julia Murach, Nicola Więcek, Mariia Ausheva oraz Alicja Skaba, a także trener Adam Michna godnie reprezentowali klub jak i miasto Żory. ❤️💙

Mariia i Alicja wygrały swoje pierwsze spotkanie, lecz w dwóch kolejnych musiały uznać wyższość rywalek
i ostatecznie zakończyły rywalizację w turnieju na 9. miejscu.

Z kolei Julia i Nicola w walce o finał uległy późniejszym triumfatorkom całego turnieju, parze Inez Chmielewska/Jagna Grosicka z Volley Wrocław, jednak pozostawały w grze o trzecie miejsce. W trwającym dokładnie 59 minut trzysetowym spotkaniu zawodniczki z Żor zachowały więcej sił i ostatecznie wygrały 2:1 (21:16, 13:21, 15:12).

W turnieju wyróżnialiśmy się w kilku aspektach, m.in.:
- reprezentowały nas dwie pary!
- mieliśmy najmłodszą parę w turnieju, z najmłodszą zawodniczką,
- wspierała nas najliczniejsza i najgłośniejsza grupa kibiców 👏

Możliwość zbierania doświadczenia na wszystkich turniejach związkowych jak i wyjazd na Puchar Bałtyku, nie byłby możliwy bez zaangażowania rodziców, zarządu.