Jedziemy na Finały Mistrzostw Polski!

26 cze 2024

Nasze młodziczki zmierzą się w Finale Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej!

W Mistrzostwach Śląska (15-16 czerwca) wystąpiły trzy nasze pary. Niestety w pierwszym meczu, rozegranym między Heller/Skarżyńska-Szpak i Murach/Więcek, ta pierwsza pożegnała się z turniejem kończąc na wysokim 7 miejscu 💪 Świetne mecze rozgrywała nasza najmłodsza para Ausheva/Skaba, która ostatecznie zajęła miejsce tuż za podium 👏💪  No i majstersztyk ostatniej pary, cztery mecze wygrane w dwóch setach, a w tym najważniejszy i najtrudniejszy, rewanż w półfinale z parą gospodyń 👏💪 mecz finałowy zagrany po mistrzowsku ‼️

Julia Murach i Nicola Więcek zdobyły podwójne Mistrzostwo Śląska 🥇🥇 w kategorii wyższej tj. Juniorek Młodszych i w swojej czyli Młodziczek💪

Oba nasze zespoły wywalczyły bezpośredni awans do turnieju 1/2 Mistrzostw Polski, który odbył się
w Kołobrzegu (22-23 czerwca), na którym dziewczyny również przedstawiły się fenomenalnie‼️

W turnieju w Kołobrzegu udział wzięły łącznie 3️⃣2️⃣ najlepsze pary z ośmiu województw, które zostały podzielone na dwie 16-tki rywalizujące systemem brazylijskim, mający wyłonić cztery najlepsze pary. Na szczęście nasze dziewczyny znalazły się w dwóch osobnych grupach 😉 I pewnie tylko dlatego obie znalazły się w grupie finalistek 😂

💙 Para Murach/Więcek wygrała swoją grupę, w finale rewanżując się parze Leśniewicz/Lewandowska, której uległa pierwszego dnia turnieju👏
❤️ Ausheva/Skaba zajęła w swojej grupie 3 miejsce, ró
wnież rewanżując się w ostatnim meczu koleżankom z Dąbrowy Górniczej 🤜🤛

Ostatnim etapem były bezpośrednie pojedynki pomiędzy dwoma grupami wyłaniające ostateczną klasyfikację i przede wszystkim rozstawienie w turnieju finałowym 🏖️🏐

Obie pary wywalczyły awans do turnieju Finałowego i znalazły się wśród najlepszych 16 par
w Polsce ❤️💙  Niesamowita historia, która będzie miała ciąg dalszy ✍️ marzyliśmy o awansie chociaż jednego zespołu do finału, a mamy dwa ‼️

Turniej finałowy odbędzie się 13-14 lipca w Wielkiej Nieszawce 🤞🍀

Gratulacje dla naszych dziewczyn, trenera - Adam Michna 🤜🤛 i naszych koleżanek ze Śląsk, które również awansowały